Noc kostelů poprvé.

 Do programu Noci kostelů jsme se letos zapojili prvně. Ačkoli jsme nestihli dokončit všechny rekonstrukce, tak jak jsem si přáli, myslím, že se večer vydařil. Pro veřejnost jsme měli jsme otevřeno od 18:00 do 23:00. V prostorách byla ke shlédnutí inspirativní expozice obrazůIMG_6098 z ruky Martina Jeřábka alias Ralfa Mošta, tak se nám jeho díla zalíbila, že bychom některá rádi zakoupili a učinili je  součástí stálé výzdoby.
Program pak sestával ze tří hlavních bodů, po krátkém přivítání hostů jsme prožili  vystoupení místní skupiny scénického tance ZUŠ „Manás“
s názvem: Okamžik v Jeho dlani. Poslechli jsem si zajímavě představený průřez historií Ecm  Sedlčany s velmi osobním vhledem paní Tatiany Kalinové, jejíž rodina již po tři generace patří do místního sboru a která nese lví podíl na obnově společenství v současnosti. Závěr programu pak patřil chvalozpěvům v podání hudební skupiny Runaway my Son, vyslechli jsme i horké novinky jejich právě tvořeného akustického programu. Ačkoli se produkují hudbu ve stylu Metalcore, večerem nás provázeli velmi jemným pořadem akustické hudby, který sklidil  velice pozitivní ohlas  mezi hosty všech generací.
I když celkový počet hostí byl pouze 23 osob, myslíme, že se akce vydařila, proběhlo mnoho osobních rozhovorů nad velice chutnými čajovými experimenty z mládežnické čajovny či u výborné značkové kávy z produkce místní firmy “ Káva Svět“
a nezapomenutelné cukrovinky z kuchyně paní Marty Kunštové.
Během programu nás navštívil také reportér místního periodika “ Sedlčanský kraj“ s nímž jsem měl krátký rozhovor o naší Noci kostelů, takže se o ní v brzké době dozví i čtenáři.